Bizi Takip Edin..

MEGA HAFIZA...

Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka Yaz Programı

"ZİHİNSEL MATEMATİK, HAFIZA ve ZEKA SEMİNERİ"

2015 YAZ PROGRAMI İSTANBUL, KADIKÖY'DE!

Matematik çoğu öğrencinin kabusudur ve en çok korkulan derslerden biridir. Temel olarak beynin sol yarım küresi matematiksel, sağ yarım küresi de yaratıcı düşünmede uzmandır. Sadece beynin sol yarım küresi gelişmiş olan ve bu yarım küreyi iyi kullanan öğrencilerin, yaratıcı düşünebilmesi için beyinlerinin sağ yarım kürelerini de geliştirmeleri gerekmektedir. Öğrendikleri konuları ve formülleri yaratıcı olarak kullanabilmeleri beynin sağ yarım küresini işin içine katmadan mümkün değildir. Bu durum "un" ve "yağ" ın olduğu yerde "helva" yapamamak gibi bir şeydir. Yaratıcı düşünebilme ve yaratıcı problem çözme yeteneği kazanmak bir eğitim meselesidir. Düşünmeye beynin sağ yarım küre fonksiyonlarını da katmayla ilgilidir. Matematiksel bir işlemi kalem ve kağıt kullanmadan hızlı bir şekilde yapabilmek, şüphesiz hem yaratıcı problem çözme, hem de zihinsel matematik ve hafıza tekniklerini öğrenmeyi gerektirir.

MATEMATİK ARTIK KOLAY !

Zaman zaman canlı hesap makinesi diye adlandırılan insanlarla ya karşılaşmış, ya da duymuşsunuzdur.Guinness Rekorlar kitabına baktığınızda bilgisayar tarafından rastgele seçilen iki tane 13 haneli sayının 28 saniyede akıldan çarpılarak dünya rekoru kırıldığını görürsünüz. Çoğunuz bu canlı hesap makinelerini hayranlıkla izler ve onlara gıpta edersiniz. Hayran olunması gereken esas varlık ise insan beyninin kendisidir. " Zihinsel Matematik ve Hafıza Teknikleri" semineri hemen hemen tüm canlı hesap makinelerinin kullandığı hafıza sırlarını açıklamakta ve matematiksel işlemleri öğrencilerinizin de hızlı bir şekilde zihinden yapabileceklerini ispat etmektedir.

ÇOCUKLARINIZIN MATEMATİK DEHASINI KEŞFEDİN!

Beyindeki potansiyeli keşfetmek için yapılan bilimsel araştırmalar, insan zihninin öğrenme ve bilgiyi işleme kapasitesinin sonsuz olduğunu göstermektedir. Ancak problem bu potansiyele nasıl ulaşılacağının bilinmemesidir. "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Teknikleri" öğrencilerinizin beynindeki sayısal hafıza gücü ve zihinsel matematik potansiyelini maksimum seviyeye çıkartacaktır.Öğrenilen teknikler ve beceriler öğrencilerinizi toplumun en üst dilimindeki %1'in içine sokacaktır.

ÇOCUKLARINIZIN BEDENSEL GELİŞİMİ YANINDA ZİHİNSEL GELİŞİMİNİ DE İHMAL ETMEYİN!

SEMİNER ÖĞRENCİLERE NELER KAZANDIRACAK?

 • Hafızanın temel prensipleri ve metotlarını öğrenecekler.

 • Sayısal hafıza güçlerini keşfedecekler.

 • Matematik korkusunu yenecekler.

 • Beyinlerindeki matematiksel olan sol yarım küre ve yaratıcı olan sağ yarım küre fonksiyonlarını birlikte kullanarak, zihinsel potansiyellerini maksimum seviyede kullanmayı öğrenecekler.

 • Beyin ve zihinsel potansiyelle ilgili teorik bilgileri, nasıl uygulayacaklarını öğrenecekler.

 • Beyin hücreleri (nöronlar) arasındaki ilişkilerin nasıl sağlam hale getirileceğini öğrenerek, matematiksel bilgileri kolayca hafızalarına aktarabilecekler.

 • Matematiksel işlemleri kağıt ve kalem kullanmadan yapmayı öğrenerek herkesi şaşırtacaklar.

 • İçlerindeki matematik kabusunu yenecek ve matematiğin aslında eğlenceli bir oyun olduğunu anlayacaklar.

 • Beyinlerinde sayılarla oynamayı öğrenecekler.

 • Sorunların çözümünde daha akılcı yollarla üretilebilecek çözümleri fark edecekler.

 • Öğrenciler ilk defa matematikle motive olacaklar.

 • Hepsinden önemlisi düşünmeyi ve yaratıcı problem çözmeyi öğrenecekler.SIKÇA SORULAN SORULAR

1. "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" seminerini kim veriyor?

"Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri, "Türkiye Hafıza Şampiyonu ve Rekortmeni Rukiye Eyaz Çal ve Türkiye Bayanlar Hafıza 3.sü Belgin Yurdusevdi tarafından verilmektedir.

2. Seminer ne kadar sürüyor?

"Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri, 30 saat süren bir seminer programıdır. 30 saatlik seminer programı üçer saatlik zaman dilimleri halinde gerçekleşmektedir. Seminerler 10 oturumda, haftada 5 gün olmak üzere toplam iki haftada tamamlanmaktadır. Seminer programları tamamen uygulama ağırlıklıdır. Seminerlerde öğrenilen her yeni yöntemin ardından egzersizler yapılmaktadır. Seminerlerde ilk Beyni Etkin Kullanma ve Fotografik Hafıza Teknikleri ile Zihinsel Matematik teknikleri çalışılır.

3. Bir grupta kaç öğrenci seminere katılabilir?

Kış programı için gruplar 10-15 kişi arasıdır.

4. Seminerlere kimler katılabilir?

- İlköğretim 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri ve SBS'ye hazırlanan öğrenciler 
Bu gruplara kaydını zamanında yaptıran öğrenciler, Türkiye Hafıza Şampiyonu ve Rekortmeni Rukiye Eyaz ÇAL' ve Mega Hafıza, Zihinsel Matematik ve Zihindel Aritmetik  Eğitmeni Belgin Yurdusevdi'den, "Zihinsel Matematik, Hafıza ve Zeka" semineri alabilecektir. 


2013 Türkiye Hızlı Okuma 2. si GÖKÇENAZ UZUN'da
Mega Hafıza Kadıköy'ün YAZ PROGRAMI'na katılmıştı.5. Seminer sonunda belge veriliyor mu?

Seminerler tamamlandığında her katılımcıya Mega Eğitim'in "Katılım Belgesi" verilmektedir.

 

YAZ PROGRAMI ÖZEL İNDİRİMLER

22 Mayıs 2015 Tarihine Kadar Yapılan Kayıtlar İçin Geçerlidir.

Yaz programının ücreti, özel kampanya fiyatları ve ödeme kolaylıklarını öğrenmek için 0216. 347 00 77 nolu telefondan info@megaaritmetikkadikoy.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.